İçeriğe atla

Cihazla Su Kaçağı Bulma

Tavalarınızdaki kabarmalardan mı şikayetçisiniz, veya artan su faturalarınızdan muhtemelen su tesisatlarınızdan dolayı bir sorunla karşı karşıyasınız.

Fakat bir diğer korkunuz döşemelerinizin, evlendiğinizde özenle kurduğunuz evin inşaat alanına dönmesinden yana çekinceniz olmalı. Su tesisatı problemleri bilinen tüm tesisat sistemlerine göre gözle görülecek kısımlarda olmayıp normal ev kullanıcılarının müdahale etme şansını su saati dışında mümkün kılmamaktadır.

Hemen hemen birçok firmanın Avrupa’dan tedarik ettiği özel cihazlar sayesinde kaçak su tespitleri oldukça kısa sürede ve görüntü kirliliği oluşturmadan ortadan kaldırılabilir. Hem az masraf yapmanıza yardımcı olurken hemde değerli vaktinizin kaybolmasının önüne geçecektir. Termal kameralar olsun, özel mini robotlar olsun sorun olan bölgeye özel işlemleri mümkün kılmaktadır. Kısaca bu işlemlerden bahsedicek olursak şu tarz bir yol izlenmektedir. Öncelikle tesisat türü ekipler gelmeden önce biliniyorsa paylaşılmalıdır.

Eski binalarda genel olarak demir borular kullanılmakta olup çok daha sık probleme sebep olmaktadır. Yeni binalarda daha özel sistemlere uygun kurulan plastik borular hem problem çözümü kolay hemde uzun yıllar kullanıma elverişlidir. Bu borular müdahaleye en uygun olan sistemlerin altyapısını oluşturur.

Şüphenilen bölge incelenip fikir alışverişi yapıldıktan sonra sorunun olduğu bölgeye göre değişken cihazlar kullanılarak tarama işlemlerine geçilir. Sorunlu bölge noktasal olarak herhangi bir kırma işlemine ihtiyaç dahil duyulmadan ustalar tarafından saptanır. Bu saptama sonrası uygun bölge ufak çaplı bir kırma işlemiyle ortaya çıkartılabilir.

Mahalle tesisatçıları ise rutubetli ve kabartı olmuş bölümleri kırarak hareket ederek gereksiz kırma dökme işlemleriyle fayans ve taşlarınızı altını üstüne getirir. Bu sinir harbi yetmediği gibi ekstra olarak tadilat masrafıyla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şimdi Ara